פורסם ב-

מערכת הידרופונית למרפסת – גינת המרפסת המושלמת לחיים בעיר

גינות מרפסת נפוצות נחלקות לרוב לשני סוגים: הראשון – אסופה אקראית של אדניות שהופכות מהר מהמתוכנן לבסיס אחסון לצמחים מיובשים אחרי העדר השקייה בודדת. האופציה השנייה היא גינות מרפסת מתוכננות על ידי אנשי מקצוע ודורשות לא מעט התאמות הנדסיות לניקוז ונשיאת משקל. החדשות הטובות הן שיש גם אופציה שלישית יעילה וזולה –  גינת מרפסת מבוססו מערכות הידרופוניות. בין אם יש בבעלותך גג ענקי או רק מעקה ספייר אתה בקרוב עומד לגלות שעם הידרופוניקה אתה יכול להוציא מהמרפסת שלך יותר! להמשיך לקרוא מערכת הידרופונית למרפסת – גינת המרפסת המושלמת לחיים בעיר

פורסם ב-

חנות ההידרופוניקה של אורבנייצ’ר פתוחה עכשיו לכ-ו-ל-ם!

חנות ההידרו של אורבנייצ’ר – כל מה שהמרפסת שלך בשביל להניב

בחנות ההידרו של אורבנייצ’ר תמצאו את הציוד המתקדם והאיכותי ביותר במחירים המשתלמים בישראל.  חוץ מהציוד המתקדם שתמצאו בחנות ההידרופוניקה שלנו והמחירים הזולים תהנו מתמיכה מלאה בשימוש במוצרים, החל מתמיכה אישית של מומחי הידרופוניקה וחקלאות עירונית ועד לקבוצות ווטסאפ ופייסבוק ייעודיות ללקוחות החנות. ערוגת הקניות שלכם עדיין ריקה? למה אתם מחכים, מלאו אותה עכשיו בכל טוב ההידרו ותהנו מיבול מוגבר של ירקות בריאים וטעימים, ללא ריסוס, או תולעים ובמחירים משתלמים שיחזירו את ההשקעה בהם במהירות שיא. אם אתם מתקשים למלא את הערוגה מסיבה טכנית כזאת או אחרת, פשוט תרימו לנו טלפון 054-5312932 ונעזור לכם למלא את הערוגה! להמשיך לקרוא חנות ההידרופוניקה של אורבנייצ’ר פתוחה עכשיו לכ-ו-ל-ם!

פורסם ב-

תאורת לד לגידול צמחים בבית ובמשרד

חשבתי בהתחלה לעשות סקירה השוואתית  בין פרקטיקות הארה בלד (led) לעומת שיטות מסורתיות יותר כמו נורות לחץ גבוה (hps) אבל הבנתי מראש שאני משוחד, ולכן נושא המאמר יהיה בפועל “למה עליכם לבחור בפתרון של תאורת לד על מנת להגיע אל התוצאות הטובות ביותר ולא כל פתרון אחר”.
להמשיך לקרוא תאורת לד לגידול צמחים בבית ובמשרד

פורסם ב-

פיתוח גינiת קהילתיות

לא מעט חצרות וגינות מוזנחות בבניינים משותפים יכולות להראות כך לרווחת הדיירים והקהילה כולה. לא תמיד זה פשוט ולפעמים צריך לדעת לדברר את הנושא מול שכנים שאולי לא מתחברים אינטואיטיבית, אבל בסוף גם הם מבינים את היתרונות שבדבר וכולם נהנים מהתוצאה. אז גם אם אין לכם שטח פרטי אתם יכולים לטפח גינת פרמקלצר אמיתית, זה יכול להיות תא שטח לא מנוצל בגינה קיימת, או כל פיסת אדמה אחרת במרחב הקרוב שניתן למנף. הדבר היחיד שצריך לעשות זה לשתול את הזרע הראשון. אחרי זה הכל מתחיל לקרות כבר מעצמו. אם אתם צריכים עזרה והכוונה ממקצועית בפיתוח גינה קהילתית אל תהססו לפנות אלינו ונשמח לעזור

פורסם ב-

דשן הידרופוני

´דשן הוא חומר המשמש בחקלאות להעשרת הקרקע במינרלים לשם שיפור הצמיחה של גידולים לרוב מכיל הדשן במינונים שונים את חומרי ההזנה הצמחיים העיקריים- מאקרו נוטריינטים –  (חנקן, זרחן ואשלגן), את חומרי ההזנה הצמחיים המשניים- מיקרו נוטריינטים – (סידן, גופרית ומגנזיום) ולעיתים שרידי רכיבים של בורון, מנגן, ברזל, אבץ, נחושת ומוליבדנום – יסודות הקורט.
להמשיך לקרוא דשן הידרופוני

פורסם ב-

הנבטת עלי מיקרו (מיקרוגרין) בבית באמצעות מגש הנבטה

עלי מיקרו הם נבטים מפותחים (לא נבטוטים, שעדיין לא צימחו עלים)
ומהווים גרסה צעירה של הצמח הבוגר, אך צפופה הרבה יותר מבחינה
תזונתית. כך למשל צריכה של 50 גרם מיקרו ברוקלי מקבילה לצריכת
נוטריינטים וויטמנים של קילו ברוקולי בוגר .

להמשיך לקרוא הנבטת עלי מיקרו (מיקרוגרין) בבית באמצעות מגש הנבטה

פורסם ב-

גידול ירקות בגינה ביתית

בין דרי העיר, יש מעט ברי מזל שיש להם גם שטח אדמה. פעמים רבות מדובר בדירות גן עם שטחים קטנים שהופכים במקרה הטוב לבסיס לגידול דשא סינטטי. אז זהו, שאפשר גם אחרת כמו שאפשר לראות בתמונות גם שטח דרום תל אביבי טיפוסי של כ-20 מ”ר יכול להפוך לגינת מאכל ביתית ומפנקת. להמשיך לקרוא גידול ירקות בגינה ביתית

פורסם ב-

בניית חממה ביתית

גידול ירקות בחממה ביתית

יתרונות החממה בגינה הביתית

לשילוב חממה בפרקטיקות הגינון שלנו יתרונות רבים לצמחים כגון: הגנה ממזיקים, יצירת מיקרו אקלים חדש, תנאי לחות ואור אופטימליים, הגנה מרוחות , גשמים וברד ועוד מגוון יתרונות.
להמשיך לקרוא בניית חממה ביתית

פורסם ב-

אקוופוניקה ביתית – מורה נבוכים

אקוופוניקה, אחת מהטכניקות היותר מרתקות שיש לעולם החקלאות העירונית להציע לנו. מדובר למעשה במערכת שמורכבת משתי יחידות מרכזיות – אקווריום או בריכת דגים ואזור נפרד של צמחייה שניזונה ממי האקווריום או בריכת הנוי שלנו. למעשה כאשר מיישמים את עקרונות האקוופוניקה בסדרי גודל משמעותיים ניתן לייצר מערכת אקולוגית שלמה שמייצרת לנו לא רק צמחי מאכל אלא גם חלבון איכותי מהחי, כלומר דגי מאכל.
להמשיך לקרוא אקוופוניקה ביתית – מורה נבוכים

פורסם ב-

הידרופוניקה למתחילים | גידול ירקות בבית


עגבניית שרי טרייה שנקטפה זה עתה ועברה לככב בסלט הביתי שלכם היא כבר מזמן לא פריווילגיה ששמורה לבעלי נחלות וקרקעות. באמצעות פרקטיקות ברות קיימא של חקלאות מתקדמת למעשה ניתן לגדל היום כמעט את כל סוגי הצמחים בכל חלל על הפלנטה, גם אם אין לכם משאבים חיוניים לצמיחה כגון – אור שמש, מקור השקייה זמין או אפילו אדמה. למעשה ניתן לגדל עגבניית שרי , או כל ירק אחר, בצורה מושלמת ונטולת כימיקלים בבית בתנאים הרבה יותר טובים מאלה שיהיו לה בחוץ. איך עושים את זה ? נפטרים מהנחות מוקדמות שגידול ירקות דורש משאבים, זמן לכלוך ורחה ומתחילים ליישם פרקטיקות הידרופוניות בבית גם אם אתם רק מתחילים בתחום.
להמשיך לקרוא הידרופוניקה למתחילים | גידול ירקות בבית